Wiadomości

  • 19 marca 2018
  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 12854

Ze stacji kolejowej w Bielsku-Białej dojedziemy do nowych miejscowości

Dla mieszkańców Bielska-Białej szykuje się prawdziwa rewolucja na torach - informuje facebook'owy profil PKP Bielsko-Biała, prowadzony przez konduktorów Kolei Śląskich i PKP IC. Już w czerwcu z Bielska-Białej dojedziemy nowymi pociągami do stacji: Wrocław Główny, Poznań Główny, Warszawa Wschodnia, Gdynia Główna, Bydgoszcz Główna, Zakopane, Kudowa Zdrój oraz Hel.

pkp, pociąg, wagon, intercity
Ze stacji kolejowej w Bielsku-Białej dojedziemy do nowych miejscowości · fot. bielsko.info


Od czerwca pociąg TLK 45100 "ARTUS" przez cały rok będzie kursował w relacji Bielsko-Biała Główna - Gdynia Główna przez stacje: Katowice, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole Główne, Wrocław Główny, Leszno, Poznań Główny, Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Sopot.

W sezonie letnim pociąg będzie kursował do stacji Hel przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę (Hel), Jastarnię, Juratę. Dodatkowo w weekendy pociąg poprowadzi grupę wagonów do stacji Kudowa Zdrój, oddzielaną od składu na stacji Wrocław Główny. Po drodze do stacji Kudowa Zdrój pociąg zatrzyma się na stacjach: Strzelin, Ziębice, Kamieniec Ząbkowicki, Bardo Śląskie, Kłodzko Główne, Kłodzko Miasto, Polanica Zdrój, Szczytna, Duszniki Zdrój.

Czas przejazdu z Bielska Białej wynoszą odpowiednio:
  • do Wrocławia Głównego - 3 godziny i 25 minut
  • do Poznania Głównego - 5 godzin i 40 minut
  • do Bydgoszczy Głównej - 7 godzin i 30 minut
  • do Gdańska / Gdynii - 9 godzin i 30 minut / 10 godzin
  • do Władysławowa / Helu - 11 godzin / 12 godzin
  • do Kudowy Zdrój - 7 godzin i 20 minut


pkp, pociąg, kolej, bielsko
Ze stacji kolejowej w Bielsku-Białej dojedziemy do nowych miejscowości · fot. bielsko.info


Od czerwca zacznie kursować także pociąg TLK 13157 "OSCYPEK". Będzie jeździł we wszystkie weekendy w relacji Warszawa Wschodnia - Zakopane. Po drodze pociąg zatrzyma się w Żywcu, Jeleśni, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Chabówce, Nowym Targu i Poroninie. Czas przejazdu z Bielska-Białej do Zakopanego wyniesie 4 godziny i 3 minuty.

Planowany odjazd z Bielska-Białej pociągu TLK 31156 "OSCYPEK" w relacji Zakopane - Warszawa Wschodnia przewidziany jest kilkanaście minut po godzinie 19.00, przyjazd do Warszawy kilka minut po północy. Pociąg kursował będzie przez Katowice, Zawiercie, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Koluszki, Skierniewice. Czas przejazdu z Bielska-Białej do Warszawy to niecałe 5 godzin.

W sprawie przywrócenia nocnego pociągu z Bielska-Białej do Gdyni wciąż trwają rozmowy z PKP Intercity. Pociąg do podróży na chwilę obecną nie wiadomo czy pociąg wróci. Jeśli wróci to nie wiadomo również czy będzie to dawny TLK POGORIA, czy będzie to łącznik do pociągu TLK relacji Bohumin - Łeba / Hel, czy będzie to całkiem nowy pociąg.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: PKP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.