Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • wyświetleń: 5755

[ZDJĘCIA] Pożar instalacji elektrycznej w szkole, ogień ugasił woźny

Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało w piątek około godziny 12:30 w Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Zapłocie Duże w Bielsku-Białej. Doszło do zwarcia i pożaru instalacji elektrycznej. Dzięki błyskawicznej reakcji pracowników placówki, udało się ugasić pożar jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Pożar w Szkole Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej - 16.03.2018 · fot. sid / bielsko.info


Jak udało się nam dowiedzieć, do pożaru skrzynki elektrycznej doszło na drugim piętrze budynku. Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe i rozpoczęto ewakuację dzieci. W międzyczasie woźny ugasił pożar za pomocą podręcznych gaśnic. Uczniowie zostali ewakuowani na niższą kondygnację i nie było potrzeby opuszczania szkoły. Nikomu nic się nie stało.

Na miejsce interwencji dotarły cztery zastępy straży. Dwie jednostki, które jeszcze nie dojechały zostały zawrócone. Budynek sprawdzono pod kątem obecności trujących gazów pożarowych - zagrożenia nie stwierdzono.

Szkoła Podstawowa nr 31 przy ul. Zapłocie Duże 1sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.