Wiadomości

  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 4487

Nabożeństwa dla Ukraińców, którzy pracują w Bielsku-Białej

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odbywać się będą cykliczne modlitwy wyznawców prawosławia, którzy przebywają na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. To efekt wspólnych ustaleń bp. Romana Pindla, ks. Mikołaja Dziewiatowskiego z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz gospodarza bielskiej świątyni.

nabożeństwo
Prawosławne nabożeństwa dla Ukraińców, którzy pracują w Bielsku-Białej · fot. ks. Józef Oleszko


Ks. prałat Józef Oleszko, proboszcz bielskiej parafii, która gościć będzie na comiesięcznych nabożeństwach wspólnotę prawosławną, poinformował, że na pierwszym spotkaniu, 10 marca, modliło się w świątyni kilkadziesiąt osób.

- Kolejne nabożeństwo będzie w sobotę, 14 kwietnia, o godz. 10.00 - dodał kapłan, zachęcając wiernych, by zaprosili na nie wyznawców prawosławia z Ukrainy, którzy aktualnie mieszkają i pracują w Bielsku-Białej i okolicach.

Według nieoficjalnych szacunków na Podbeskidziu może mieszkać obecnie kilka tysięcy Ukraińców - grekokatolików, prawosławnych oraz rzymskokatolików.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.