Wiadomości

  • 15 marca 2018
  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 21298

Narkotykowa grupa przestępcza ze środowiska pseudokibiców rozbita

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej rozbili narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. Podczas zatrzymania śledczy znaleźli ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 80 tys. złotych. Grupa ma na swoim koncie także szereg wymuszeń rozbójniczych. Wobec 3 podejrzanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, wspierani przez policjantów z wydziału prewencji oraz kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z komendy wojewódzkiej w Katowicach, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibicowskiego.

W wyniku realizacji przeprowadzonej w ostatnich dniach, w kilku miejscach na terenie Bielska-Białej, policjanci zatrzymali członków grupy pseudokibiców.

Policja rozbiła narkotykową grupę przestępczą ze środowiska pseudokibiców · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 80 tysięcy złotych. Zabezpieczono też ponad 15 tysięcy złotych gotówki oraz mienie, w tym markowe zegarki, pochodzące ze sprzedaży środków odurzających o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Grupa ma na swoim koncie także szereg wymuszeń rozbójniczych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ przedstawiła już zatrzymanym zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu środkami odurzającymi oraz szeregu wymuszeń rozbójniczych.

Policja rozbiła narkotykową grupę przestępczą ze środowiska pseudokibiców
Policja rozbiła narkotykową grupę przestępczą ze środowiska pseudokibiców · fot. KMP Bielsko-Biała


Wobec trzech podejrzanych mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 okres miesięcy. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dwaj zatrzymani mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa, a jeden z nich także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.