Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 marca 2018
  • 12 marca 2018
  • wyświetleń: 4373

18-letni bielszczanin walczy o występ na Eurowizji dla Młodych Muzyków!

18-letni Maciej Prokopowicz uczy się w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie puzonu prof. Zdzisława Stolarczyka. 20 marca wspólnie z czterema innymi instrumentalistami powalczy o tytuł Młodego Muzyka Roku. Zwycięzca będzie także reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

Maciej Prokopowicz
18-letni bielszczanin walczy o występ na Eurowizji dla Młodych Muzyków! · fot. Zuza Gąsiorowska


Maciej Prokopowicz jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Ostatnie sukcesy to: I miejsce oraz Grand Prix na 11. International Interpretative Competition for Wind Instruments Brno 2017 i Grand Prix na XI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Wrocław 2017. Za swoje największe osiągnięcie uważa trzykrotne zwycięstwo w najstarszym konkursie dla instrumentów dętych w Polsce - Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku w latach 2012, 2014, 2016.

18-letni bielszczanin jest stypendystą burmistrza miasta Szczecinek, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2016”.

Maciej Prokopowicz
18-letni bielszczanin walczy o występ na Eurowizji dla Młodych Muzyków! · fot. www.facebook.com/maciej.prokopowicz


Maciek był również członkiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO oraz międzynarodowej orkiestry „European Spirit of Youth Orchestra”. Występował ze znanymi polskimi i zagranicznymi wokalistkami m. in. Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Love Newkirk.

Półfinałowe zmagania dwunastki młodych muzyków można zobaczyć na stronie vod.tvp.pl.. Natomiast finał konkursu Młody Muzyk Roku 2018 odbędzie się 20 marca w Studiu S1 im. Witolda Lutosławskiego. Transmisja po godzinie 20.00 na antenie stacji TVP Kultura. Zwycięzca krajowej edycji będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

Loading...


Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na jednym z klasycznych instrumentów. W 2016 roku konkurs jest organizowany i firmowany przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Projekt jest spektakularną akcją medialną promującą młode talenty, uczniów średnich szkół muzycznych.

- Założeniem Młodego Muzyka Roku jest zachęcenie młodych ludzi do doskonalenia umiejętności w grze na instrumencie i w autentyczny sposób wspieranie młodych talentów. Staramy się ukazać, że wielogodzinne ćwiczenia na instrumencie, często kosztem czasu wolnego i wielu wyrzeczeń, mogą przynieść wspaniałe efekty, pozwolą zaistnieć w profesjonalnym świecie muzyki i stać się sposobem na atrakcyjne życie artystyczne. Całe przedsięwzięcie wbudowujemy we współczesną rzeczywistość medialną. Uruchamiamy nowoczesne technologie telewizyjne i tym samym zachęcamy młodych ludzi do śledzenia na bieżąco zmagań swoich rówieśników - tłumaczą organizatorzy na swoim Facebooku.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz TVP Kultura.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.