Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 10106

Zmiany w Galerii Sfera. Ma być więcej udogodnień dla klientów

Modne, wełniane sploty, sięgające do historii bielskiego włókiennictwa, zdobią od końca lutego nowe kreacje reklamowe Galerii Sfera. Niecodzienna kampania, w której tradycja splata się ze współczesnością, łączy się ze zmianami w centrum. Obejmą one nie tylko jej komunikację, ale także modernizacją wnętrza i udogodnienia dla klientów.

sfera
Konferencja prasowa w Galerii Sfera · fot. materiały prasowe


- Bielsko-Biała dzisiaj to miasto kojarzone głównie z przemysłem samochodowym, maszynowym i elektrotechnicznym. Do niedawna było jednak drugim po Łodzi centrum polskiego włókiennictwa - mówi Piotr Kenig, bielski historyk.

- W połowie XIX wieku w Bielsku-Białej przetwarzano głównie wełnę rosyjską, sprowadzaną z Odessy i Brodów, mniejszych ilości dostarczał Śląsk pruski oraz Węgry. Później była to głownie wełna zamorska z Australii i Ameryki Południowej - dodaje. Ponadto, jak wspomina historyk, w okresie międzywojennym określenie "bielska wełna" było synonimem towaru najwyższej jakości.

Mimo unowocześnienia i rozbudowy wiodącego przemysłu wełnianego, ostatnia dekada XX wieku przyniosła jego upadek. O dawnym znaczeniu tej dziedziny wytwórczości przypominają liczne budynki pofabryczne, zaadaptowane na centra handlowe i usługowe. - W miejscu gdzie dziś jest Sfera I, działała fabryka wyrobów jutowych "Unia" S.A., a w miejscu Sfery II funkcjonowały fabryki sukna firm Karol Riesenfeld, Landesmann & Kornhaber oraz farbiarnia Gustawa Molendy - uzupełnia.

- Wykorzystując symbolikę wełnianego splotu, nawiązujemy do genezy miejsca i bogatej historii Bielska-Białej - dodaje Joanna Bierówka, Marketing Manager Galerii Sfera.

Kampania "Spleciona z Tobą" podkreśla bliskość Galerii w stosunku do klientów i gotowość odpowiadania na ich potrzeby. Przyjazne rodzinom miejsca w strefie restauracyjnej, w pełni wyposażone pokoje dla rodziców i dzieci oraz toalety dla maluchów, czy nowoczesne rozwiązania na parkingu to tylko niektóre miejsca, przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach.

- Z uwagą obserwujemy trendy i dopasowujemy ofertę Galerii Sfera do potrzeb naszych klientów. Dziś osoby odwiedzające galerie handlowe, oczekują nie tylko dostępności ulubionych marek odzieżowych, ale także szerokiej oferty restauracyjnej, rozrywkowej i usługowej - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Modernizacji uległa strefa toalet i znajdujące się w niej sanitariaty, dostosowane do najmłodszych, w tym podesty ułatwiające mycie rąk klientom Galerii. Jednocześnie odbywają się prace modernizacyjne w pokojach dla rodziców z dzieckiem. Nowości czekają także w strefie restauracyjnej - już wkrótce wydzielona zostanie strefa zabaw, w której znajdować się będzie kącik telewizyjny, zabawki, jak i urządzenia do podgrzewania posiłków.

Zmiany w Galerii Sfera obejmą także jej wielopoziomowy parking. Nowa kolorystka ścian oraz specjalne oznakowanie poszczególnych stref na parkingu ułatwią kierowcom poruszanie się w tej przestrzeni. Najważniejszą nowością będzie jednak system informujący o zajętości miejsc parkingowych, zainstalowany na najczęściej użytkowanych poziomach parkingu wielopoziomowego. Na parkingu zostały także odświeżone miejsca dla niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

- Galeria Sfera nieustannie zapewnia mieszkańcom Bielska-Białej i regionu dostęp do szerokiej oferty handlowo-usługowej oraz wydarzeń kulturalnych. Cieszy się rozpoznawalnością i jest popularnym miejscem spotkań. Stąd rozwijamy się i oferujemy coraz więcej udogodnień, pojawiających się np. na parkingu czy w strefie restauracyjnej. Wszystko to zgodnie z hasłem "Spleciona z Tobą" - podsumowuje Monika Magner.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj