Wiadomości

  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 5839

Przemysław Drabek z poparciem zarządu okręgowego PiS

Zgodnie z naszymi przewidywaniami Przemysław Drabek otrzymał rekomendację zarządu okręgowego PiS okręgu wyborczego nr 27 do ubiegania się o stanowisko prezydenta Bielska-Białej w tegorocznych wyborach samorządowych.

drabek
Przemysław Drabek z poparciem zarządu okręgowego PiS · fot. FB Przemysław Drabek


W poniedziałek 5 marca odbyło się zebranie zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości okręgu wyborczego nr 27. W trakcie zebrania zarządzono głosowanie, które wyłoniło kandydata na prezydenta Bielska-Białej. Kontrkandydatem Przemysława Drabka w wewnątrzpartyjnej rozgrywce był inny radny - dr Konrad Łoś, którego kandydaturę poparło bielskie koło PiS-u pod przewodnictwem Stanisława Pięty.

W tajnym głosowaniu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej otrzymał 16 na 20 głosów i tym samym zostanie przedstawiony krajowym władzom Prawa i Sprawiedliwości jako potencjalny kandydat na prezydenta Bielska-Białej.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować za zaufanie. Lata mojej pracy zostały docenione. Dziękuje za zdecydowane poparcie. Liczę teraz na współpracę z różnymi środowiskami. Mam nadzieję, że będziemy mogli pracować nadal na rzecz Bielska-Białej - skomentował Przemysław Drabek.

Jeśli szefostwo partii zaakceptuje kandydaturę Przemysława Drabka, a nic nie wskazuje, żeby było inaczej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej po raz drugi z rzędu będzie ubiegał się o fotel prezydenta Bielska-Białej. W 2014 roku Przemysław Drabek otarł się o drugą turę wyborów prezydenckich, ostatecznie uzyskując poparcie 21,49% głosujących bielszczan.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.