Wiadomości

  • 2 marca 2018
  • wyświetleń: 2898

„Jak zbudować startup i wygrać?" - spotkanie dla przedsiębiorców

Jednym z najważniejszych celów Startup Europe Week 2018 jest stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami, młodymi przedsiębiorcami, a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych, instytucjami otoczenia biznesu i innymi, które zainteresowane są wspieraniem i promowaniem przedsiębiorczości w regionie. Tegoroczne wydarzenie pn. „Jak zbudować startup i wygrać?” zaplanowano na środę, 7 marca o godz. 18.00 w Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej już po raz trzeci została wybrana na organizatora Startup Europe Week. Do współpracy w wydarzeniu zaprosiliśmy Startup Podbeskidzie jako przedstawiciela środowiska startupowego z terenu miasta. Podczas spotkania wystąpią:
  • Monika Czaplicka - w branży online i social media od 2006 roku. Z wykształcenia socjolożka, pracuje w swojej agencji Wobuzz. Prowadzi fanpage „Kryzysy wybuchają w social media w weekendy” oraz bloga cza​plicka​.eu. Specjalizuje się w kryzysach, hejcie i dbaniu o reputację, a także social sellingu. W portfolio ma takie marki jak PZU, Empik, Avon, Medicover, dr. Oetker, Łazienki Królewskie, BGŻ BNP Paribas, Provident, Capgemini czy KRPM.
  • Kamil Bargiel - pierwszy startup założył jeszcze podczas studiów i jako pierwsza polska firma pozyskał dofinansowanie funduszu AIP Seed Capital oraz wsparcie kapitałowe inwestora z USA - Tada Witkowicza. Obecnie rozwija firmę SentiOnee, zajmującą się monitoringiem internetu. W ciągu 3 lat firma uzyskała pozycję lidera w Polsce i Europie Środkowej, pracując dla ponad 500 marek w 23 krajach. Jej klientami są m.in. takie firmy jak: Procter and Gamble Polska, Beiersdorf, Unilever, Saatchi & Saatchi IS, Allegro, InPost - Paczkomaty, Kurier, Allianz, Groupon.
  • Ernest Wagner - od 2004 stworzył kilka firm: agencję interaktywną, software house, technologiczny dom doradczy i kilka startupów w modelu SaaS. W 2015 roku stworzył zespół, który uruchomił bank mobile-first o nazwie Loot.io oceniony jako jeden z najgorętszych startupów w UK. Zarządza projektami IT od ponad 16 lat. Od 2014 roku doradza klientom w tematach związanych z danymi i sztuczną inteligencją. Od początku 2017 roku odpowiada za sztuczną inteligencję w ING Banku Śląskim. Posiada doświadczenie na skrzyżowaniu kilku dziedzin: sztuczna inteligencja, finanse, startupy.


Podczas wydarzenia swoje stoisko zaprezentuje FabLab Bielsko-Biała - pierwsze w regionie laboratorium druku 3D i szybkiego prototypownia. Na co dzień w bielskim FabLabie każdy ma możliwość zrealizowania swojego pomysłu - może zbudować prototyp innowacyjnego produktu, stworzyć spersonalizowany gadżet czy brakującą część do domowego sprzętu - ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Każdy może także skorzystać z oferty realizowanych szkoleń. Podczas spotkania będzie natomiast okazja, aby poznać tajniki drukowania przestrzennego, zobaczyć jak pracuje drukarka oraz zadać pytanie FabLab managerowi.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i pobraniu biletu. Szczegóły nt. wydarzenia dostępne na stronie: www.f6s.com.

---

Startup Europe Week 2018 to inicjatywa Komisji Europejskiej oraz organizacji Startup Europe. W ciągu tygodnia, w dniach 5-9 marca w ponad 300 miastach z niemal 50 europejskich krajów odbędzie się tysiące dedykowanych spotkań. Jednym z najważniejszych celów projektu jest stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami, młodymi przedsiębiorcami, a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych, instytucjami otoczenia biznesu i innymi, które zainteresowane są wspieraniem i promowaniem przedsiębiorczości w regionie.

BM / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.