bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 2432

Białorusini mogą przyciągnąć swoich rodaków w Beskidy

W ostatnich dniach lutego - na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej BESKIDY - w Bielsku-Białej i regionie gościła 10-osobowa grupa przedstawicieli branży turystycznej z Grodna na Białorusi.

Białorusini
Białorusini na wieży widokowej ZIAD Tower · fot. LOT Beskidy


W skład delegacji wchodzili przede wszystkim przedstawiciele biur podróży i lokalnych (grodzieńskich) obiektów turystycznych. Podstawowym celem wizyty była prezentacja Bielska-Białej i Beskidów oraz idące za tym wprowadzenie oferty wypoczynku w regionie do katalogów tour operatorów z Białorusi.

Podczas dwudniowej wizyty w Beskidach goście z Grodna mieli okazję zapoznać się z głównymi atrakcjami turystycznymi Bielska-Bialej, Szczyrku i Żywca. Gości zza naszej wschodniej granicy szczególnie zainteresowała infrastruktura narciarska w Szczyrku i możliwość połączenia wypoczynku w górach z turystyką miejską i zakupami. Oprócz krótkich wypraw w góry Białorusinów zaproszono również między innymi na krótki spacer po Bielsku-Białej i do muzeum browarnictwa w Żywcu.

Białorusini
Białoruska delegacja przy pomniku Bolka i Lolka · fot. LOT Beskidy


Dekadę temu turyści zza naszej wschodniej granicy chętnie wypoczywali w polskich górach. W Beskidach nie brakowało samochodów z białoruskimi, ukraińskimi i rosyjskimi rejestracjami, a gestorzy bazy turystycznej z myślą o turystach ze wschodu przygotowywali specjalne oferty, dostosowując na przykład menu do upodobań gości. Ruch turystyczny ze wschodu zmalał niestety znacznie w związku z wejściem Polski do struktur UE i wprowadzeniem reżimu wizowego. Zaproszenie Białorusinów jest próbą odwrócenia tego trendu i powrotu rosyjskojęzycznych turystów w Beskidy.

W pierwszych dniach kwietnia dojdzie natomiast najprawdopodniej do rewizyty na Białorusi, podczas której dziennikarzom i przedstawicielom biur podróży z Bielska-Białej i regionu przedstawione zostaną atrakcje Grodna i okolic, które z pewnością - choćby ze względu na sentymenty - są atrakcyjne dla turystów z Polski. Rejon grodzieński to przecież Adam Mickiewicz i Eliza Orzeszkowa.

ab / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.