bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 6500

Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskich i strzelectwa

Jednostka Strzelecka 3027 Bielsko-Biała im. mjr Włodzimierza Mężyńskiego ogłasza nabór. Rekrutacja odbędzie się 7 i 14 marca w biurze jednostki.

jednostka strzelecka
Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskich i strzelectwa · fot. Jednostka Strzelecka 3027 Bielsko-Biała im. mjr Wł


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania rekrutacyjne, które odbędą się: 7.03.2018 r. i 14.03.2018 r. w godzinach 16:00 - 18:00. Rekrutacja prowadzona będzie w Bielsku-Białej przy ulicy 11 Listopada 58 w biurze Jednostki Strzeleckiej 3027 (I piętro).

Warunki przystąpienia do Jednostki:
  • niekaralność,
  • obywatelstwo polskie,
  • wiek minimum 15 lat,
  • dobry stan zdrowia,
  • chęci do wytężonej pracy.


jednostka strzelecka
Nabór do jednostki, która nauczy działań saperskich i strzelectwa · fot. Jednostka Strzelecka 3027 Bielsko-Biała im. mjr Wł


Szkolenie w Związku Strzeleckim jest bardzo urozmaicone. W pierwszym okresie, kandydaci do służby strzeleckiej uczą się musztry, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, podstaw taktyki i sztuki przetrwania. Po pozytywnym przejściu szkolenia unitarnego i złożeniu przyrzeczenia strzeleckiego są wdrażani w szczegółowe aspekty taktyki zielonej i czarnej, łączności, działań saperskich, wspinaczki, strzelectwa z broni sportowej i bojowej.

Poza szkoleniami jednostka organizuje także imprezy sportowe i kulturalne. Przykładem jest chociażby organizowany dorocznie dla uczniów podbeskidzkich szkół Rajd Górski szlakiem żołnierzy NSZ kpt. Henryka Flame „Bartka” czy też Bieg Niepodległości ulicami Bielska-Białej. Strzelcy mogą także realizować swoje różnorodne zainteresowania a nawet zdolności artystyczne, np. podczas konkursów historycznych, turniejów sportowych itp.

strzelec, rekrutacja

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.