Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2018
  • wyświetleń: 12651

Narciarze wrócą na Saharę? Mieszkańcy chcą odbudowy trasy

Po raz kolejny odżył temat odbudowy stoku narciarskiego "Sahara". Do radnego Dariusza Michasiów zwróciła się grupa orędowników ponownego uruchomiania stoku narciarskiego na zboczu Szyndzielni.

stok sahara
Stok slalomowy Sahara w 2008 roku. Dziś teren dawnego pokrywają samosiejki · fot. Wojciech Gorgolewski


Na lutowej sesji Rady Miejskiej radny z klubu Platformy Obywatelskiej przedstawił interpelację ws. odbudowy trasy narciarskiej Sahara.

- Grupa mieszkańców Bielska-Białej zwróciła się do mnie z prośbą o podjęcie działań zmierzających do ponownego uruchomienia stoku narciarskiego Sahara. Przez długi czas stok ten cieszył się wśród mieszkańców naszej aglomeracji sporą popularnością. W ostatnich latach miejsce to jest opustoszałe, wyciąg popadł w ruinę i został zdemontowany - mówił radny Dariusz Michasiów.

Radny argumentował, że odbudowa trasy zjazdowej na odcinku około 500 metrów, przyczyni się do zwiększenia zimowego ruchu turystycznego, a co za tym idzie, promocji naszego miasta.

Prezydent Jacek Krywult przypomniał, że Sahara była przewidziana jako element całości projektu zagospodarowania masywu Szyndzielni i Dębowca. - Niestety dyrektor RDOŚ zakwestionowała nam wtedy ten projekt. Znaleziono roślinki, które są pod ochroną, dlatego musieliśmy się wycofać. Na pewno na dzisiaj zgody nie dostaniemy, żeby wziąć i coś tam zorganizować - skomentował prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj