bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 1510

Pożar mieszkania przy Bohaterów Westerplatte. Uwięziona jedna osoba

W poniedziałek po godzinie 19.00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymała informacje o pożarze w miekszkaniu budynku wielorodzinnego przy ulicy Bohaterów Westerplatte.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, iż pali się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, a w oknie znajduje się osoba, która została w nim uwięziona. Wprowadzono dwie roty strażaków w aparatach powietrznych z linią gaśniczą po klatce schodowej do mieszkania.

Jedna rota podjęła próbę gaszenia pożaru, z kolei druga ewakuowała mężczyznę z mieszkania na zewnątrz, gdzie został przejęty przez zespół ratownictwa medycznego. Osoba była przytomna, jednak podtruta gazami pożarowymi. Po przebadaniu mężczyzna został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

W lokalu znajdował się również pies, który uciekł z mieszkania podczas wyprowadzania poszkodowanego. Gdy ugaszono pożar (paliła pralka za drzwiami wejściowymi), przystąpiono do wietrzenia mieszkania oraz wynoszenia spalonych rzeczy na zewnątrz, gdzie je ponownie przelano.

Ewakuacja pozostałych mieszkańców budynku nie była konieczna z uwagi na fakt, iż pożar i dym nie rozprzestrzenił się poza mieszkanie gdzie powstał. Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych sprawdzono pozostałe mieszkania w budynku pod względem obecności CO - wynik we wszystkich 0 ppm.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.