bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 2831

Bielscy przewodnicy turystyczni uhonorowani za promocję regionu

Z okazji przypadającego na 21 lutego Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego zorganizowano spotkanie przewodników turystycznych - zasłużonych dla promocji turystycznej województwa śląskiego, a także wszystkich zajmujących się na co dzień obsługą turystów, a tym samym kreowaniem wizerunku naszego regionu.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych - 23.02.2018 · fot. Urząd Marszałkowski


- W województwie śląskim funkcjonuje 25 kół przewodników i 3 koła studenckie. W sumie zrzeszają około 1800 przewodników, z czego jednak tylko połowa jest jeszcze czynna zawodowo - rozpoczął uroczystość Ryszard Ziernicki, przewodniczący Wojewódzkiej Konferencji Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Śląskiego.

Nowe władze śląskich przewodników ukonstytuowały się podczas Wojewódzkiej Konferencji Przewodników Turystycznych PTTK w Pszczynie 15 lutego.

- Żyjemy w pięknym, bardzo różnorodnym województwie, z bardzo duża liczbą zabytków kultury i techniki. W zeszłym roku w sumie odwiedziło nas prawie 5 mln turystów. I to właśnie jest wasze zadanie, by im pokazywać potencjał naszego regionu. Żeby nie zachęcać ich jedynie do odwiedzin, ale też do powrotów. Nie ma dla nikogo tajemnicy w tym, że zainteresowanie turystyczne przekłada się na wzrost gospodarczy. W tym wyjątkowym dniu życzę wam dalszych sukcesów w tej mierze i nieprzemijającego zdrowia - dodał wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych - 23.02.2018
Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych - 23.02.2018 · fot. Urząd Marszałkowski


Dwadzieścia cztery osoby uhonorowano okolicznościowym dyplomem za wkład pracy w wypracowaniu wysokiej pozycji śląskich przewodników w Roku Przewodników Turystycznych w PTTK, promocję regionu, działania na rzecz ochrony jego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, pracę społeczną w zakresie turystyki i krajoznawstwa wśród mieszkańców województwa śląskiego w 2017 r.

Podczas uroczystości wręczono również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W imieniu zarządu Województwa Śląskiego nagrody wręczyła radna Sejmiku Halina Bieda.

W tym roku otrzymali je: Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych - Oddział PTTK „Beskid Śląski" w Cieszynie (złota odznaka); Koło Przewodników Bielsko-Biała: Jerzy Jurczak (srebrna odznaka), Małgorzata Kancler (srebrna odznaka), Łukasz Kwaśniewski (srebrna odznaka), Mirosław Ostrowski (srebrna odznaka), Katarzyna Sylwestrzak (srebrna odznaka) i Tadeusz Śliwiński (złota odznaka); Koło Przewodników Bytom: Eugeniusz Gnacik (złota odznaka), Teresa Tworek (złota odznaka) oraz Jacek Urban (srebrna odznaka). Z kolei z Koła Przewodników Chorzów złota odznaka trafiła w ręce Adama Lapskiego.

Ponadto przewodnicy z Beskidzkiego Koła Przewodników Turystycznych im. Stefana Czerneleckiego przy Oddziale PTTK w Bielsku Białej otrzymali pisma gratulacyjne: Renata Błasiak, Teresa Konieczny, Małgorzata Lipińska, Zdzisław Koń oraz Zbigniew Majtczak.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych - 23.02.2018
Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych - 23.02.2018 · fot. Urząd Marszałkowski

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.