Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2018
  • wyświetleń: 10860

Bielska komenda ogłosiła nabór. Poszukują siedmiu strażaków

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej ogłosiła nabór kandydatów do pracy. W sumie do obsadzenia jest siedem stanowisk. Jakie wymagania muszą spełnić kandydaci?

straż pożarna
fot. KM PSP Bielsko-Biała


Komendant PSP w Bielsku-Białej ogłosił 21 lutego postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty - docelowo ratownik specjalista (specjalność ratownictwo chemiczno-ekologiczne) oraz na stanowisko stażysty (docelowo starszy ratownik-kierowca).

Wszystkie wakaty znajdują się w systemie zmianowym 24/48 w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Na stronach internetowych PSP w Bielsku-Białej zakładka ogłoszeniaznajdują się stosowne dokumenty, z którymi zapoznać się powinni chętni do pracy w straży pożarnej. Kandydaci muszą spełnić m. in. ustawowe wymogi, takie jak posiadanie polskiego obywatelstwa, niekaralność, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby oraz posiadanie uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na kilka etapów. Sprawdzany będzie m.in. lęk wysokości, sprawność fizyczna, wydolność oraz test z pływania. Będzie też test wiedzy oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Chętni do pracy mogą składać dokumenty do 5 marca. Szczegóły rekrutacji oraz wymagane dokumenty można znaleźć na stronie internetowej komendy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.