bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 2619

Policyjny pies wywęszył 60-letnią kobietę i uratował przed hipotermią

Mł.asp. Krzysztof Glos, policyjny przewodnik z wydziału prewencji bielskiej komendy z pomocą psa tropiącego odnalazł zaginioną kobietę. Po blisko godzinnych poszukiwaniach owczarek Epo doprowadził mundurowego do siedzącej na śniegu 60-latki, ubranej jedynie w koszulę i pantofle. Wyziębiona kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

policjant, pies
Mł.asp. Krzysztof Glos z psem Epo · fot. KMP Bielsko-Biała


Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej otrzymał informację o zaginięciu kobiety, która wyszła z jednej z placówek medycznych w Międzybrodziu Bialskim ubrana jedynie w cienką koszulę i domowe pantofle.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania zaginionej kobiety. Na zewnątrz panowała minusowa temperatura. Warunki pogodowe realnie zagrażały życiu kobiety. Na miejsce skierowano także przewodnika z psem tropiącym. Pies służbowy o imieniu Epo dostał do powąchania rzeczy osobiste należące do 60-latki. Zwierzę podjęło ślad, prowadząc swojego przewodnika ulicami: Graniczną i Energetyków w kierunku elektrowni, a następnie ścieżką leśną w kierunku ul. Stromej aż do masywu leśnego.

Po przejściu ponad 2 kilometrów pies odnalazł siedzącą na śniegu kobietę. Była ona przemoczona i wychłodzona, a kontakt z nią był utrudniony. Policjant udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.