Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 4883

Porozumienie ATH i miasta ws. ważnej imprezy w Bielsku-Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej wspólnie przygotowują 19. edycję Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 14-19 maja. Stosowne porozumienie, dotyczące organizacji wydarzenia podpisali: prof. dr hab. Jarosław Janicki rektor ATH i Lubomir Zawierucha zastępca prezydenta miasta Bielska-Białej.

porozumienie festiwal nauki i sztuki
Porozumienie ATH i miasta ws. ważnej imprezy w Bielsku-Białej · fot. ATH Bielsko-Biała


W podpisaniu Porozumienia uczestniczyli także: naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki UM Jerzy Pieszka oraz dr Anna Foltyniak-Pękala dyrektor Biura Rektora ATH.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Miasta i Uczelni, Festiwal zaoferuje całą gamę interesujących wydarzeń naukowych i artystycznych, stając się tym samym imprezą o coraz szerszym kulturowym oddziaływaniu.

W programie zaplanowano między innymi Beskidzkie Dyktando pod patronatem prof. Jerzego Bralczyka. W tym roku odbędzie się już jego piąta edycja. Uczestnicy będą konkurować o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Tradycyjnie, po konkursie ortograficznym, nastąpi spotkanie się z prof. Bralczykiem. Wybitnemu językoznawcy będzie towarzyszył felietonista Michał Ogórek. Zapowiada się więc ciekawa, niepozbawiona humoru dyskusja na temat poprawności językowej.

porozumienie festiwal nauki i sztuki
Porozumienie ATH i miasta ws. ważnej imprezy w Bielsku-Białej · fot. ATH Bielsko-Biała


Wkrótce zostanie uruchomiona strona Festiwalu, gdzie będzie można zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

ab / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.