bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 4181

Będą nowe busy w MZK. Ogłoszono przetarg na dostawę pojazdów

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na dostawę dwóch sztuk fabrycznie nowych busów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Uroczyste przekazanie nowych autobusów MZK - 22.12.2016
Będą nowe busy w MZK. Ogłoszono przetarg na dostawę pojazdów · fot. bielsko.info


Jak wynika z dokumentacji przetargowej, busy do przewozu dziewięciu osób, w tym dwóch niepełnosprawnych na wózkach, muszą być wyprodukowane w 2018 roku.

Pojazdy mają spełniać normy czystości spalin Euro 6. Rozwiązanie technologiczne silnika i układu wydechowego powinno pozwolić na swobodną eksploatację pojazdów w ruchu miejskim (do 50 km/h) bez potrzeby cyklicznego przepalania filtra cząstek stałych przy większych prędkościach.

Busy muszą zostać wyposażone w windę o napędzie elektryczno-hydraulicznym (podest ruchomy) z dwoma ramionami podnoszącymi o udźwigu min. 350 kg, zamontowana w świetle tylnych drzwi umożliwiająca transport osób na wózkach inwalidzkich do pojazdu.

Pojazdy mają zostać dostarczone w terminie do 16 tygodni od daty podpisania umowy. Jak wynika z planu postępowań o udzielenie zamówień na 2018 r., szacunkowy koszt zakupu dwóch busów wynosi niespełna 400 tys. złotych.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.