bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • 23 lutego 2018
  • wyświetleń: 16447

[WIDEO] Wilki w Beskidzie Śląskim. Nagrano watahę w Lipowej

W Lipowej, miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od Bielska-Białej, przy głównej drodze mieszkaniec wsi spotkał watahę wilków. Nie ma jednak powodów do obaw, bo wilki - wbrew wielu mitom - nie są agresywne w stosunku do ludzi.Liczba wilków w Polsce rośnie z każdym rokiem. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu populacja tych zwierząt została zredukowana do zaledwie kilkudziesięciu sztuk. Dziś eksperci twierdzą, że w Polsce żyje około 1500 wilków.

Część z nich zamieszkuje tereny Beskidów. Kilka dni temu mieszkaniec Lipowej w drodze do pracy stanął oko w oko z watahą wilków, które przebiegały przez główną we wsi drogę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą telefonu.To potwierdzenie znanej już informacji, że wilki żyją także w Beskidzie Śląskim. Już wcześniej informację o wilkach w Beskidach podało Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Nie ma się jednak czego obawiać. Agresja wilków wobec człowieka to tylko strefa mitów, utrwalona jeszcze w czasach kiedy była rozpowszechniona wścieklizna, a zarażone zwierzęta mogły atakować ludzi. Obecnie wilki nie chorują na wściekliznę i unikają kontaktu z ludźmi.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.