bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lutego 2018
  • wyświetleń: 12268

[WIDEO] "Łowcy cieni" zatrzymali w Bielsku-Białej groźnego przestępcę

"Łowcy cieni" z CBŚP wspólnie z policjantami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP zatrzymali 55-letniego Tadeusza B., poszukiwanego na podstawie Listu Gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna był ścigany, ponieważ został skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym w grupie tzw. "Krakowiaka" oraz rozboje.Z ustaleń śledczych wynika, że działalność 55-letniego Tadeusza B. sięga początków lat 90-tych. Wówczas to, działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza T. ps. „Krakowiak”. Grupa zajmowała się zabójstwami, napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami, uprowadzeniami w celu wyłudzenia okupu, nielegalną dystrybucją broni palnej oraz obrotem środków odurzających. Według śledczych poszukiwany mężczyzna brał udział w dokonywaniu przestępstw.

łowcy cieni
"Łowcy cieni" zatrzymali w Bielsku-Białej groźnego przestępcę · fot. CBŚP


Tadeusz B. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna starał się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania. W 2017 roku sąd wydał za nim List Gończy na podstawie, którego zaczęli działać „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP przeprowadzili wiele czynności, aby dotrzeć do miejsca przebywania poszukiwanego. W efekcie ich współpracy, w jednej z restauracji został zatrzymany Tadeusz B.

Zgodnie z decyzją sądu, 55-latek został osadzony w Zakładzie Karnym, gdzie ma odbyć zasądzoną karę.

łowcy cieni
"Łowcy cieni" zatrzymali w Bielsku-Białej groźnego przestępcę · fot. CBŚP

ab / bielsko.info, źródło: CBŚP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.