Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • wyświetleń: 5026

Ostre słowa konsula generalnego Rosji na cmentarzu w Bielsku-Białej

Konsul generalny Federacji Rosyjskiej wziął udział w uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia Bielska-Białej. Aleksandr Minin w swoim przemówieniu na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich podziękował opiekunom cmentarza i skrytykował "paszkwilatnów od historii" w polskich mediach.

cmentarz armii czerwonej
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Bielsku-Białej · fot. super-nowa.pl


O poniedziałkowych obchodach na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich poinformował Dziennik Zachodni. Gazeta zacytowała przemówienie konsula generalnego Federacji Rosyjskiej, który w Bielsku-Białej mówił o nagonce prowadzonej przeciwko poległym żołnierzom Armii Czerwonej.

- Okazuje się otóż, że nie byli wyzwolicielami, bo wyzwolenia nie było, bo nastąpiła "nowa okupacja". Coraz częściej ukazują się w polskich mediach różnego rodzaju obrzydliwe materiały paszkwilantów od historii, z których wynika, że "nowy okupant" był nawet okrutniejszy od poprzedniego! Więc teraz, w ich rozumieniu, to usprawiedliwia niszczenie pomników, wymazywanie lub przeformowanie ludzkiej pamięci! I dokąd ta droga nas zaprowadzi? - mówił Aleksandr Minin.

W uroczystości na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich wzięło udział kilkadziesiąt osób.

ab / bielsko.info, źródło: Dziennik Zachodni

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.