bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 5277

Amfiteatr nie jest projektem budżetu obywatelskiego. Spór trwa

Nie widać końca sporu między Urzędem Miejskim a Radą Osiedla Lipnik ws. projektu odbudowy amfiteatru w Lipniku. - Zadanie nie może być realizowane w ramach "Budżetu Obywatelskiego" - poinformował Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta miasta.

amfiteatr w lipniku
Amfiteatr w Lipniku · fot. fb/amfiteatrbb


Przypominamy, że między prezydentem miasta a społecznością Lipnika trwa kolejny spór. Tym razem chodzi o odbudowę amfiteatru. Idea odbudowy przedwojennego amfiteatru wygrała w 2016 roku głosowanie mieszkańców w budżecie obywatelskim, lecz do tej pory nie doczekała się realizacji.

Jeszcze końcem minionego roku władze miasta tłumaczyły, że projekt nie będzie realizowany ze względu na trzykrotnie wyższe koszty niż zakładał autor projektu.

Miesiąc później, na sesji Rady Miejskiej prezydent oznajmił, że w budżecie zabezpieczone jest pół miliona złotych i tyle miasto może na odbudowę amfiteatru przekazać. - Jeśli wnioskodawcy chcą, damy 500 tys. złotych, tylko tego projektu nie da się zrealizować w tej kwocie - mówił Jacek Krywult.

amfiteatr w lipniku
Amfiteatr w Lipniku · fot. fb/amfiteatrbb


Na tej samej sesji Rady Miejskiej radna Barbara Waluś zgłosiła interpelację, w której dopytywała prezydenta miasta m.in. o to, czy na lutowej sesji Rady Miejskiej będą zapewnione środki finansowe na realizację zadania.

6 lutego radna otrzymała lakoniczną odpowiedź. - Zadanie nie może być zrealizowane w ramach "Budżetu Obywatelskiego" ponieważ koszt zadania kilkakrotnie przekracza kwotę 500 tys. złotych. Ponadto nie jest to projekt, który może zostać zrealizowany w cyklu jednorocznym (w samym założeniu), a prawdopodobnie wieloletni, co nie jest zgodne z założeniami do realizacji zadań budżetu partycypacyjnego - poinformował Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta miasta.

Nie trzeba było czekać długo na reakcję Rady Osiedla Lipnik. Poniżej publikujemy post, w którym Rada Osiedla komentuje całą sytuację.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.