bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 lutego 2018
  • wyświetleń: 3638

Samochód wjechał w kulig, ranne dziecko. Ucierpiał też jeden z koni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:20 na ul. Zawodzie w Szczyrku. Do szpitala trafił 8-letni chłopczyk, a jeden z koni ciągnących sanie wymagał interwencji weterynarza.

Wszystko działo się na wąskiej zaśnieżonej drodze, która ze względu na niskie natężenie ruchu jest wykorzystywana do kuligów. Kierujący Volkswagenem Polo widząc, że zbliża się do niego zaprzęg konny rozpoczął hamowanie. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w konia, który ciągnął duże sanie. Siła uderzenia przesunęła większe sanie, które cofnęły się uderzając w sanki przypięte z tyłu. Na małych sankach siedział 8-latek. Chłopiec trafił do szpitala, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Koń trafił pod opiekę lekarza weterynarii.

Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa patrole policji, cztery zastępy straży pożarnej, oraz zespół pogotowia ratunkowego. Uczestnicy zdarzenia byli byli trzeźwi. Po dokładnej analizie zdarzenia i ustaleniu obrażeń poszkodowanego dziecka, patrol drogówki ukarał kierowcę Volkswagena Polo mandatem karnym.

Przybliżone miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj