bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 3326

Rusza druga edycja społecznego projektu "Klapki dla Gambii"

Już od maja będzie można ponownie wziąć udział w społecznym projekcie "Klapki dla Gambii", którego głównym organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Celem akcji jest zebranie możliwie jak największej ilości nowych, kolorowych, plastikowych klapków dla dzieci z afrykańskiej Gambii - rok temu udało nam się zebrać i wysłać do Gambii 670 par!

Klapki dla Gambii
Klapki dla Gambii · fot. materiały prasowe


- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję zbierania klapków. Nasz apel kierujemy przede wszystkim do szkół i przedszkoli z Bielska-Białej i okolic. Każda placówka oświatowa (także domy kultury, hufce harcerskie, parafie, żłobki), która przyłączy się do projektu, już w kwietniu dostanie na potrzeby zbierania klapków duży karton i plakaty informacyjne. Ponadto, po zakończeniu zbiórki (po wysłaniu transportu do Gambii oraz po rozdaniu klapków gambijskim dzieciom) zostaną przygotowane pakiety medialne, a także wręczone certyfikaty uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, z oficjalną nominacją Ambasadora Akcji - mówi dr Maciej Kalarus, koordynator projektu.

Osoby, które chcą włączyć się do akcji "Klapii dla Gambii", proszone są o kontakt na adres mailowy: [url=maito:akcja@klapkidlagambii.pl]akcja@klapkidlagambii.pl[/url]. Zapraszamy do odwiedzania profilu akcji na FB "Klapki dla Gambii". Wkrótce zostanie uruchomiona oficjalna strona internetowa.

- Przewidujemy, że w tym roku akcję zbierania klapków przeprowadzimy od połowy maja do końca czerwca - dodaje dr Maciej Kalarus.

Klapki dla Gambii
Klapki dla Gambii · fot. materiały prasowe

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.