bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 3021

[ZDJĘCIA] Zima daje się we znaki kierowcom, ciężarówka poza drogą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w dziś nocy na ul. Bielskiej w Pisarzowicach. Kierowca samochodu ciężarowego utracił panowanie nad zestawem i uderzył słup energetyczny. Sytuacja była poważna. Akcja straży pożarnej i pomocy drogowej trwała całą niemalże noc.

Ciężarówka wpadła do rowu w Pisarzowicach - 9.02.2018 · fot. czytelnik Marcin


Strażacy otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego około godziny 1:30 w nocy. Samochód cięzarowy z naczepą wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Warunki drogowe były fatalne. Droga była bardzo śliska i zalegał na niej śnieg.

Część zestawu tj. naczepa znajdowała się częściowo na jezdni blokując jeden pas ruchu w kierunku Wilamowic. Z uwagi na uszkodzony słup i zerwane przewody elektryczne, do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego, strażacy zabezpieczali teren przed osobami postronnymi. Po dojeździe energetyki i odcięciu zasilania, przystąpiono do sprawdzenia pojazdu czy nie doszło do uszkodzenia zbiorników i wycieku paliwa. Nie stwierdzono takiego faktu. Z uwagi na fakt, iż przyczepa stwarzała zagrożenie dla uczestników ruchu oraz blokowała częściowo ruch na ul. Bielskiej, strażacy podjęli decyzję o wyciągnięciu zestawu z rowu za pomocą ciężkiego sprzętu, będącego na wyposażeniu bielskiej jednostki.

W tym celu na miejsce zadysponowano SCRt MegaCity (ciężki samochód ratownictwa drogowego). Po dojeździe na miejsce, przystąpiono do podpięcia za pomocą lin i łańcuchów uwięzionego pojazdu, a następnie wyciągnięciu go na jezdnię. Samochód został zabezpieczony a następnie zabrany przez pomoc drogową. W naczepie były przewożone artykuły spożywcze. Ładunek nie uległ uszkodzeniu. W między czasie firma transportowa podstawiła zastępczy samochód, do którego podpięto sprawną naczepę.

Działania na miejscu zdarzenia zakończyły się około godziny 6:00. Ulica bielska przez blisko pięć godzin była zablokowana. Policjanci na czas akcji wytyczyli objazdy. Ze względu na niskie natężenie ruchu jakie panuje w nocy, obeszło się bez większych korków. 39-letni kierowca ciężarowej Scanii został ukarany mandatem karnym.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info, źródło: FB/bielskiedrogi, straż bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj