bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • 15 lutego 2018
  • wyświetleń: 6340

Debata o komunikacji w mieście. Co należy poprawić w MZK?

Za nami:

15 lutego w Hotelu Qubus Bielsko-Biała odbędzie się debata poświęcona komunikacji w naszym mieście. Swoją wizję na komunikację przestawi Janusz Buzek, wiceprezes regionu śląskiego partii Porozumienie.

Napaść na kierowcę autobusu MZK - 24.10.2017
Debata o komunikacji w mieście. Co należy poprawić w MZK? · fot. bielsko.info


- Zapraszam na seminarium i debatę o komunikacji i transporcie w Bielsku-Białej z udziałem pracowników naukowych i doświadczonych specjalistów oraz - przede wszystkim - mieszkańców - mówi Janusz Buzek, organizator panelu dyskusyjnego.

W trakcie spotkania w hotelu Qubus zostaną omówione nowoczesne rozwiązania i technologie w komunikacji oraz transporcie miejskim. Przedstawione zostaną również wyniki badań ankietowych, w których bielszczanie wyrażali swoje opinie na temat komunikacji i transportu w mieście. Pomysłodawcy poprawy komunikacji miejskiej przedstawią także propozycje finansowania inwestycji komunikacyjnych.

- Jeśli chodzi o komunikację i transport na tle innych miast nie wypadamy najgorzej, ale nadal jest dużo do zrobienia. Od lat pasażerowie narzekają na niską częstotliwość kursowania autobusów, ścieżki rowerowe służą jedynie rekreacji, a nie jednocześnie transportowi rowerowemu. Wciąż brakuje parkingów wielopoziomowych. W kwestii bezpieczeństwa na drogach musimy dużo zmienić, na przykład wzorując się na rozwiązaniach miasta Jaworzna - uważa Janusz Buzek.

Debata poświęcona komunikacji w naszym mieście odbędzie się 15 lutego w hotelu Qubus. Początek o spotkania o godzinie 17.30. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.