Wiadomości

  • 8 lutego 2018
  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 6335

Znów ten smog... Przekroczona wartość progowa pyłu PM10

WIOŚ wydał powiadomienie o wystąpieniu przekroczenia wartości progowej 200 μg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze bielsko-cieszyńsim. W piątek odradzana jest aktywność na świeżym powietrzu.

smog
Centrum Bielska-Białej. Widok z wieży Katedry - 08.02.2018 r., godz. 12.00


W piątek ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze bielsko-cieszyńskim, w Bielsku-Białej oraz w dolinach beskidzkich jakość powietrza będzie bardzo zła. Jak informuje WIOŚ, przyczyną przekroczeń są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

W przypadku poziomu 200 - 300 µg/m3 oraz powyżej 300 µg/m3 stężenia dobowego PM10: wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj