bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lutego 2018
  • wyświetleń: 2430

Studenci ATH wykonają rzeźbę poetki za pomocą drukarki 3D

Wiemy już, do kogo będą mogli przysiąść się studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej na Skwerze Poetów, oczekując dobrego towarzystwa i twórczej weny.

Rafał Sonik w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 08.11.2017
Skwer Poetów na terenie kampusu ATH · fot. ATH


Kapituła Konkursu "Ławeczka", ogłoszonego wspólnie przez Akademię Techniczno-Humanistyczną i Gemini Park Bielsko-Biała, informuje, że w wyniku głosowania, które zakończyło się 31 stycznia, zdecydowaną większością głosów wygrała Kazimiera Alberti. To jej postać zostanie uwieczniona na jednej z ławeczek Skweru Poetów - nowej przestrzeni kulturotwórczej na terenie kampusu ATH. Tym samym skwer będzie nosił imię poetki.

Poza twórczością poetycką, Kazimiera Alberti zajmowała się również powieściopisarstwem i publicystyką. W Białej Krakowskiej, gdzie zamieszkała wraz z mężem Stanisławem Albertim w 1930 roku, animowała życie kulturalne, organizując salon literacki, którego bywalcami byli znani przedstawiciele świata literatury i sztuki dwudziestolecia międzywojennego. Jednym z nich był Stanisław Ignacy Witkiewicz, autor portretu poetki.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia są przekonani, że zarówno twórczość, jak i działalność Kazimiery Alberti staną się inspiracją dla wielu ciekawych wydarzeń o charakterze literackim i artystycznym, a te z kolei ożywią pamięć o tej nietuzinkowej kobiecie.

Uroczyste odsłonięcie pomnika planowane jest na drugą połowę maja br. Przypominamy, że rzeźba zostanie wykonana z materiałów polimerowych za pomocą drukarki 3D.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.