bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lutego 2018
  • 5 lutego 2018
  • wyświetleń: 19946

Kamil Durczok ostro o prezydencie Bielska-Białej. Poszło o amfiteatr

Kamil Durczok, redaktor naczelny portalu silesion.pl, w ostrych słowach skrytykował prezydenta Bielska-Białej. Za co oberwało się Jackowi Krywultowi? Za temat odbudowy amfiteatru w Lipniku.

kamil durczok
Kamil Durczok · fot. silesion.pl


Przypominamy, że między prezydentem miasta a społecznością Lipnika trwa kolejny spór. Tym razem chodzi o odbudowę amfiteatru. Idea odbudowy przedwojennego amfiteatru wygrała głosowanie mieszkańców w budżecie obywatelskim, lecz do tej pory nie doczekała się realizacji, gdyż koszty okazały się trzykrotnie wyższe, niż zakładał wnioskodawca projektu.

Jeszcze końcem minionego roku władze miasta tłumaczyły, że projekt nie będzie realizowany. Na styczniowej sesji Rady Miejskiej prezydent oznajmił, że w budżecie zabezpieczone jest pół miliona złotych i tyle miasto może na odbudowę amfiteatru przekazać. - Jeśli wnioskodawcy chcą, damy 500 tys. złotych, tylko tego projektu nie da się zrealizować w tej kwocie - mówił Jacek Krywult.

Tymczasem znany dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny portalu silesion.pl, w swoim wideo blogu w ostrych słowach skrytykował postępowanie prezydenta Bielska-Białej. - Bielskiem, drogi Panie Prezydencie, rządzą bielszczanie. Może to jest news dla Pana, może Pan o tym jeszcze nie słyszał, ale to miasto nie należy do Pana - należy do jego mieszkańców - mówił znany dziennikarz.

krywult, klimaszewski
Jacek Krywult · fot. bielsko.info


Kamil Durczok zaznaczył, że mieszkańcy Bielska-Białej płacą Jackowi Krywultowi.

- Władza to jest potężny afrodyzjak. Że może zamącić w głowie, przysłonić na chwilę rzeczywistość, że w służbowej furze i dziury mniej dotkliwe, i w ratuszu powietrze mniej śmierdzi. Ale proponuję wyjść z budynku, pogadać z ludźmi, posłuchać, co ich boli, i pomyśleć jak im pomóc. A nie zarzucić urzędniczym chromoleniem i powiedzieć, że się na niczym nie znają - dodał Kamil Durczok.

Na koniec swojej wypowiedzi dziennikarz Silesionu odniósł się do nadchodzących wyborów samorządowych. - Jeszcze w tym roku bielszczanie zadecydują, kto będzie rządził Bielskiem przez następlne 4 lata. Ała... Tak że tego... Powodzenia w tym teście. Dla pana albo dla tego, kogo pan wskaże jako swojego następce - zakończył redaktor naczelny portalu silesion.pl.

Wideo na stronie www.silesion.pl.

ab / bielsko.info, źródło: silesion.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.