bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6041

Uratowali życie 39-latkowi, który usiłował popełnić samobójstwo

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Kobiernic nie doszło do tragedii. Mundurowi uratowali życie 39-latkowi, który usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci w ostatniej chwili zdjęli sznur z szyi nietrzeźwego mężczyzny. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Kobiernicach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z prywatnych domów w Pisarzowicach przebywa mężczyzna, który chce się targnąć na swoje życie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Pomimo wielokrotnego dzwonienia i pukania do drzwi nikt nie reagował.

W międzyczasie dyżurny zdołał skontaktować się telefonicznie z desperatem. Podtrzymywał rozmowę i tak nią kierował, że dowiedział się, że drzwi garażowe mogą być otwarte. Policjanci w samą porę weszli do domu i przeszukali pomieszczenia. W łazience odnaleźli mężczyznę z zaciśniętą pętlą wokół szyi, której drugi koniec przytwierdzony był do kaloryfera. Natychmiast odpięli sznur i udzielili 39-latkowi pierwszej pomocy.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga sprawdziła stan zdrowia mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został otoczony opieką medyczną. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.