bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1635

Jak najlepiej izolować dach płaski na zimno?

Dotąd najbardziej popularną techniką izolowania płaskiego dachu bez użycia palnika była metoda zakładająca użycie pap starego typu, osadzonych jeszcze na tekturowej osnowie. Takie materiały wymagały jedynie obecności specjalnego lepiku asfaltowego wiążącego na zimno, który zapewniał im w pełni osiągniętą siłę wiązania.

Niestety takie rozwiązanie miało wiele wad. Przede wszystkim używane w nim papy starej generacji szybko się starzały i co kilka lat wymagały solidnych prac remontowych oraz stałej konserwacji.

Afterweb


Dziś, kiedy chcemy z jakiś względów - najczęściej chodzi o bezpieczeństwo pracy - uniknąć używania palnika mamy dużo więcej możliwości. Najlepszą z nich postaramy się omówić poniżej. Sposób, o którym warto powiedzieć kilka słów zakłada użycie specjalnej papy samoklejącej. Wymagania związane z ochroną przeciwpożarową są coraz bardziej surowe i wyśrubowane, toteż w wielu miejscach używane są właśnie papy samoprzylepne. Do najbardziej newralgicznych lokalizacji należą placówki przemysłowe zajmujące się produkcją łatwopalnych wyrobów lub też punkty sprzedaży paliw oraz sąsiadujących z nimi bezpośrednio obiektów. Oprócz tego niemal każdy dach składa się dziś z takich elementów jak świetliki czy rury odpowietrzające, te zaś są najczęściej produkowane z łatwopalnych tworzyw sztucznych. W takiej sytuacji zostaje nam jedynie przyklejanie papy na zimno.

Zalety użycia systemów pap samoprzylepnych?

Przede wszystkim papy samoprzylepne należą do nowej generacji pap, co oznacza, że ich budowa oparta jest na trwałej osnowie poliestrowej, zaś sama masa bitumiczna zawiera w sobie modyfikujące jej właściwości elastomery. To dzięki kauczukowi syntetycznemu SBS możemy cieszyć się elastycznością materiału w niskich temperaturach oraz jego podwyższoną odpornością na warunki upałów. Na tym jednak nie koniec atutów tego coraz bardziej popularnego rozwiązania.

Obecnie wielu producentów pap zajęło się opracowywaniem produktów, których montaż nie wymagałby zastosowania wysokiej temperatury, co w znacznej większości przypadków przyczyniło się do stworzenia linii nowoczesnych materiałów, które w żaden sposób nie ustępują tradycyjnie zgrzewanym za pomocą palnika papom nowszych generacji. Systemy te pozostają oparte na specjalistycznych projektach inżynierskich zapewniających użytkowników o tym, że samoprzylepna masa elastomerobitumiczna jest w stanie wytworzyć szczególnie trwałe łączenie. Dodatkowo będzie ono także wzmocnione dzięki promieniowaniu słonecznemu oraz temperaturze. Czynniki te bezpośrednio wpłyną bowiem na jeszcze bardziej efektywne sklejenie ze sobą poszczególnych komponentów izolacji dachu. Głównym atutem tej techniki układania pap jest rzeczywista oszczędność czasu pracy fachowców, a tym samym mniejsze wydatki inwestycyjne. Papy samoprzylepne są tak proste w klejeniu, że nie sposób spodziewać się błędów w ich ułożeniu.


Artykuł dodany w ramach abonamentu.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY