Wiadomości
- 31 stycznia 2012
- wyświetleń: 3297
Uczniowie pobici w centrum miasta
Policjanci zatrzymali sześciu gimnazjalistów w wieku od 14-16 lat, którzy w centrum miasta brutalnie pobili uczniów innego bielskiego gimnazjum.
Do zdarzenia doszło końcem zeszłego tygodnia. Zaczęło się niewinne, od wspólnego obrzucania się śnieżkami. Jeden z młodzieńców, który oberwał trochę mocniej postanowił, że inaczej rozliczy się z kolegami z sąsiedniej szkoły. Kiedy dopadł nastolatka uderzył go pięścią w twarz i przewrócił na ziemię, a następnie brutalnie skopał.
W biciu i kopaniu ofiary „pomocy” udzielali mu jego szkolni koledzy. Z chwili na chwilę następował eskalacja ich agresji. Napastnicy przestraszyli się dopiero przechodnia, który udzielił pomocy pokrzywdzonemu. Wówczas rzucili się do ucieczki.
Podobne zdarzenie powtórzyło się jeszcze następnego dnia. Zaalarmowani o obu tych incydentach policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich szybko ustalili personalia sprawców i ich zatrzymali.
Przewieziono ich do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie w obecności rodziców usłyszeli zarzuty pobicia i zostali przesłuchani. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze włącznie z umieszczeniem w ośrodku wychowawczym.
W biciu i kopaniu ofiary „pomocy” udzielali mu jego szkolni koledzy. Z chwili na chwilę następował eskalacja ich agresji. Napastnicy przestraszyli się dopiero przechodnia, który udzielił pomocy pokrzywdzonemu. Wówczas rzucili się do ucieczki.
Podobne zdarzenie powtórzyło się jeszcze następnego dnia. Zaalarmowani o obu tych incydentach policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich szybko ustalili personalia sprawców i ich zatrzymali.
Przewieziono ich do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie w obecności rodziców usłyszeli zarzuty pobicia i zostali przesłuchani. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze włącznie z umieszczeniem w ośrodku wychowawczym.
ZOBACZ TAKŻE
Utrzymano wyroki dla czterech obywateli Ukrainy. Chodzi o brutalne uwięzienie i znęcanie się na rodakami
Brutalny rozbój w Bielsku-Białej. Bili i kopali ofiarę, grozi im ponad 20 lat więzienia
Atak na 17-latkę w centrum Bielska-Białej. Dwójka młodych sprawców z zarzutami
[FOTO] Leśnicy przecierali oczy ze zdumienia. W lesie znaleźli dziesiątki opon
Ponad 3 promile, zakaz prowadzenia i jazda w najlepsze. Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









