REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 31 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3064

Uczniowie pobici w centrum miasta

Policjanci zatrzymali sześciu gimnazjalistów w wieku od 14-16 lat, którzy w centrum miasta brutalnie pobili uczniów innego bielskiego gimnazjum.

Do zdarzenia doszło końcem zeszłego tygodnia. Zaczęło się niewinne, od wspólnego obrzucania się śnieżkami. Jeden z młodzieńców, który oberwał trochę mocniej postanowił, że inaczej rozliczy się z kolegami z sąsiedniej szkoły. Kiedy dopadł nastolatka uderzył go pięścią w twarz i przewrócił na ziemię, a następnie brutalnie skopał.

W biciu i kopaniu ofiary „pomocy” udzielali mu jego szkolni koledzy. Z chwili na chwilę następował eskalacja ich agresji. Napastnicy przestraszyli się dopiero przechodnia, który udzielił pomocy pokrzywdzonemu. Wówczas rzucili się do ucieczki.

Podobne zdarzenie powtórzyło się jeszcze następnego dnia. Zaalarmowani o obu tych incydentach policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich szybko ustalili personalia sprawców i ich zatrzymali.

Przewieziono ich do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie w obecności rodziców usłyszeli zarzuty pobicia i zostali przesłuchani. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze włącznie z umieszczeniem w ośrodku wychowawczym.

ups / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.