Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2492

Chciały wyłudzić kredyt w banku

50-letnia kobieta i jej 26-letnia córka stawiły się w jednym z bielskich banków z „lewym” zaświadczeniem o zatrudnieniu oraz wysokości zarobków i na tej podstawie chciały wyłudzić 35 tys. zł. Plany oszustek pokrzyżowali policjanci, którzy zatrzymali obie kobiety.

Sprawczynie „wpadły” na gorącym uczynku przestępstwa. Kiedy pojawiły się w banku przy Pl. Wolności w ślad za nimi podążali kryminalni. W momencie, gdy przedstawiły obsłudze banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów zostały zatrzymane. Na podstawie tego zaświadczenie usiłowały wyłudzić kredyt w wysokości 35 tys. zł.

Policjanci ustalili, że w podobny sposób w innym banku w województwie małopolskim udało im się wyłudzić dwa kredyty na łączną sumę 30 tys. zł. Zatrzymane kobiety usłyszały już zarzuty usiłowania oszustwa i posługiwania się fałszywymi dokumentami, za co grozi im do 8 lat więzienia.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.