bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7451

Amfiteatr nie zostanie odbudowany? Lipnik znów czuje się oszukany

W 2016 roku głosowanie na projekty ogólnomiejskie w ramach budżetu obywatelskiego wygrał projekt odbudowy amfiteatru w Lipniku, na który zagłosowało prawie 6500 bielszczan. Niestety projekt nie doczekał się realizacji w 2017 roku. Miasto tłumaczy, że inwestycja nie może być zrealizowana z dwóch powodów.

amfiteatr lipnik
Amfiteatr w Lipinku · fot. facebook.com/amfiteatrbb


Zgodnie z koncepcją budżetu obywatelskiego, projekt odbudowy amfiteatru w Lipniku miał być zrealizowany w 2017 roku. Niestety przez 12 miesięcy w tym temacie nic nie ruszyło, więc na grudniowej sesji Rady Miejskiej zaniepokojona radna Barbara Waluś wystosowała do prezydenta interpelację, w której dopytywała o termin realizacji inwestycji.

- Na inwestycje zabezpieczono w budżecie 500 tys. złotych. Dziś wiemy, że realizacja tej inwestycji to nie pół miliona złotych, a półtora miliona. Nie może być tak, że ktoś trzykrotnie się myli w kosztorysie projektu. Oprócz tego teren, na którym miałby powstać amfiteatr, nie należy do miasta - mówił jeszcze na sesji prezydent miasta Jacek Krywult.

Na początku stycznia radna otrzymała pisemną odpowiedź na swoją interpelację. Czytamy w niej, że koszt zadania znacznie przewyższa kwotę 500 tysięcy złotych, czyli wysokość środków przeznaczonych na realizację projektu ogólnomiejskiego, a miasto nie posiada prawa do dysponowania terenem na cele budowlane.

amfiteatr w lipniku
Koncepcja odbudowy amfiteatru w Lipniku · fot. facebook.com/amfiteatrbb


- W związku z tym inwestycja nie może być realizowana - czytamy w odpowiedzi na interpelację, którą podpisał zastępca prezydenta Lubomir Zawierucha.

Zaniepokojeni mieszkańcy Lipnika zorganizowali spotkanie ws. budżetu obywatelskiego, na które zaproszono wszystkich autorów niezrealizowanych projektów. Na spotkanie przybył również przewodniczący Rady Miejskiej. Jarosław Klimaszewski zapewnił, że każdy projekt zwycięski, na który mieszkańcy oddali głos, będzie zrealizowany.

Temat budżetu obywatelskiego i niezrealizowanych projektów ma powrócić na styczniowej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 23 stycznia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.