bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2607

Bielsko-Biała liczy na turystów z Holandii. Promocja na targach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon tegorocznych targów turystycznych. W holenderskim Utrechcie odbyły się targi Vakantiebeurs. Na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej promowane były Beskidy i ich główne atrakcje - m.in. górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails w Bielsku-Białej.

stanowisko POT
Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej na targach w Utrechcie · fot. LOT Beskidy


Według danych przekazanych przez organizatorów targów, tegoroczna edycja Vakantiebeurs przyciągnęła więcej konsumentów niż edycje poprzednie. Łączna liczba odwiedzających, na podstawie faktycznie zeskanowanych biletów wyniosła 105.369 osób. Niewątpliwie najlepszym dniem okazała się sobota (13 stycznia), kiedy to targi zostały odwiedzone przez 28.200 osób.

Nasze stoisko narodowe zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna i jej ośrodek w Amsterdamie, a jednym z promowanych regionów były Beskidy. Jak podkreślają przedstawiciele w/w ośrodka, stale rośnie zainteresowanie turystów holenderskich naszym krajem. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w liczbie odwiedzin indywidualnych oraz w tym, że coraz więcej tour-operatorów holenderskich wprowadza Polskę do swych katalogów produktowych.

broszurka
Na potrzeby targów Vakantiebeurs przygotowano pierwszą broszurkę promocyjną o Beskidach w języku holenderskim · fot. LOT Beskidy


Największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie Kraków, który w minionym roku zaliczył 100% wzrost odwiedzin turystów z Holandii. Kolejne miejsce na liście zajmuje Gdańsk i… turystyka górska, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że najwyższy punkt kraju tulipanów położony jest na wysokości 322 metrów nad poziomem morza.

Na potrzeby targów Vakantiebeurs przygotowano pierwszą broszurkę promocyjną o Beskidach w języku holenderskim. Licząc na wzrost odwiedzin opisano w niej pokrótce główne atrakcje turystyczne regionu.

Czy warto powalczyć o turystę holenderskiego? Prowadzone podczas targów badania ankietowe wykazały, że 70% ankietowanych zainteresowanych jest destynacjami europejskimi, średnio na wyjazdy wakacyjne ankietowani wydają 3.500 euro na osobę, a połowa z nich wyjeżdża na urlop więcej niż 3 razy w roku.

ab / bielsko.info
źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj