bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3174

Dziś kolejami pojedziemy za darmo! Wystarczy dowód rejestracyjny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Wystarczy okazać kontrolerowi dowód rejestracyjny naszego samochodu. Koleje Śląskie ogłosiły poniedziałek, 15 stycznia dniem bez samochodu. Wszystko przez prognozowaną fatalną jakość powietrza.

koleje śląskie, pociąg
Pociąg Kolei Śląskich na stacji Bielsko-Biała Główna · fot. bielsko.info


Specjaliści tworzący System Prognoz Jakości Powietrza ogłosili w poniedziałek, 15 stycznia alarm smogowy w centralnej i południowej części województwa śląskiego. Znajdujemy się na pograniczu strefy dostatecznej i złej klasy jakości powietrza. Koleje Śląskie postanowiły wyjść naprzeciw problemowi i zachęcają do pozostawienia swoich pojazdów na parkingu lub w garażu.

- Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki - Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane - czytamy na stronie przewoźnika.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać całą dobę - od minuty po północy 15 stycznia do godziny 24.00. Jeśli jakość powietrza nie ulegnie poprawie władze Kolei Śląskich zobowiązały się do przedłużenia akcji, o czym powiadomią we właściwym komunikacie.

joa / bielsko.info
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj