bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2329

Tysiąc młodych judoków w weekend w hali pod Dębowcem

Za nami:

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK w dniach 13-14 stycznia organizuje Międzynarodowy Turniej Judo Dla Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy Granice” oraz Camp-Randori, który odbędzie się w Bielsku-Białej na hali widowiskowo-sportowej „Pod Dębowcem”.

Turniej odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, a następnego dnia młodzi zawodnicy spotkają się ponownie na macie, gdzie wezmą udział we wspólnym Randori, które poprowadzi doskonały szkoleniowiec Piotr Sadowski - trener 1 klasy w Judo, absolwent AWF, były trener kadry narodowej seniorów.

- Po raz kolejny Bielsko-Biała gościć będzie judoków, trenerów, działaczy, rodziny zawodników i kibiców. Od kiedy turniej na stałe zadomowił się „Pod Dębowcem” w każdej edycji bierze udział ponad 700 zawodników między innymi z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Węgier i Cypru. Gośćmi specjalnymi byli wybitni Judocy tacy jak Paweł Nastula i Krzysztof Kurczyna. Podczas rywalizacji prowadzona będzie kwesta na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówią organizatorzy.

Rozpoczęcie rywalizacji w sobotę o godzinie 10.00, zaś uroczyste otwarcie Turnieju o godzinie 10.30. W tym roku do udziału w turnieju zgłosiła się rekordowa ilość ponad 950 zawodników z 80 klubów!

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających halę pod Dębowcem atrakcje towarzyszące, takie jak: wesołe miasteczko, strefa nagród specjalnych dla każdego uczestnika, animacje, zajęcia plastyczne oraz zajęcia sprawnościowe.

Patronat Honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Judo oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.