bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • 19 stycznia 2018
  • wyświetleń: 40727

[WYNIKI ANKIETY] Janusz Buzek otrzymał najwięcej głosów!

Blisko 1500 osób wzięło udział w naszej pierwszej, tegorocznej ankiecie wyborczej, w której pytaliśmy o to, kto powinien zostać prezydentem Bielska-Białej w kadencji 2018-2023. Najwięcej głosów otrzymał Janusz Buzek, lider partii Porozumienie w stolicy Podbeskidzia.

janusz buzek
Janusz Buzek z partii Porozumienie otrzymał najwięcej głosów w ankiecie · fot. fb.com/Janusz.Buzek


W listopadzie 2018 roku w Polsce odbędą się wybory samorządowe. W Bielsku-Białej będziemy głosować na radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, radnych Rady Miejskiej oraz prezydenta miasta.

12 stycznia na naszym portalu uruchomiliśmy ankietę wyborczą, w której pytaliśmy o to, kto powinien zostać prezydentem Bielska-Białej w kadencji 2018-2023. Głosowanie zakończyło się w nocy 19 stycznia. Podobnie jak w ubiegłych latach przyjęliśmy zasadę, że z jednego konta na Facebooku było można oddać tylko jeden głos.

Bój o zwycięstwo w ankiecie trwał niemalże do ostatniej chwili. Po zamknięciu możliwości głosowania okazało się, że najwięcej, bo aż 362 głosy, otrzymał Janusz Buzek z partii Porozumienie. Tuż za plecami młodego polityka uplasował się Janusz Okrzesik ze stowarzyszenia Niezależni.BB. Na lidera Niezależnych.BB głosowało 316 osób.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poparli mnie w sondażu. W ostatnim tygodniu usłyszałem wiele życzliwych słów, często od ludzi, których nie znam. Było to motywujące, za co też chcę podziękować. Dziękuję konkurentom za zaciętą i emocjonującą rywalizację do samego końca sondażu - powiedział nam Janusz Buzek po opublikowaniu wyników ankiety.

Janusz Buzek dodał, że wyniki sondażu przeprowadzonego na naszym portalu są dla niego dużą zachętą, aby poważnie myśleć o starcie w wyborach na urząd Prezydenta Bielska-Białej. - Do startu namawiają mnie także koleżanki i koledzy z Porozumienia. Jednocześnie uważam, że na prawicy i w centrum musimy wypracować konsensus i wyłonić jednego kandydata - oznajmił Janusz Buzek.

Polityk partii Porozumienie docenia to, co do tej pory zostało zrobione w mieście, jednak widzi również sporo mankamentów. - Szczególnie obawiamy się, że Bielsko-Biała powoli staje się peryferyjnym ośrodkiem. Stąd jesienią przy pomocy zaplecza eksperckiego z Ministerstwa Rozwoju przygotowaliśmy program Bielsko-Biała Specjalną Strefą Przedsiębiorczości. Musimy pilnie w naszym mieście stworzyć ekosystem sprzyjający powstawaniu i rozwojowi nowoczesnych technologicznie i wysokomarżowych biznesów - zaznaczył lider Porozumienia w Bielsku-Białej.

Janusz Buzek oznajmił, że w połowie lutego będzie gotowa strategia komunikacji i transportu miejskiego, którą przygotowuje bielskie Porozumienie. Powstanie na podstawie opinii 1500 bielszczan, którzy wypełnili ankietę na temat dobrych i złych stron bielskiego transportu.

- Czeka nas intensywna praca, bo wkrótce zamierzamy zaprezentować bielszczanom kolejne projekty, szczególnie w obszarze mieszkalnictwa, opieki przedszkolnej, sportu i rekreacji, zdrowia i polityki senioralnej. Chodzi o to, aby miasto przestało się wyludniać, a wręcz przeciwnie, aby coraz więcej ludzi decydowało się tutaj osiedlać i zakładać rodziny. Przypomnę jeszcze, że pod koniec sierpnia 2017 r. zaprezentowaliśmy na sesji Rady Miejskiej projekt Beskidzkie Laboratoria Młodych Odkrywców, czyli unikalny w skali kraju program rozwoju intelektualnego i społecznego, obejmujący wszystkie przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie w Bielsku-Białej. Niestety nasza inicjatywa spotkała się z nieprzychylną reakcją Platformy Obywatelskiej, pana Krywulta i jego obozu - kończy Janusz Buzek.

Dalsze miejsca w ankiecie zajęli: Jarosław Klimaszewski (232 głosy), Przemysław Drabek (196 głosów), Mirosław Suchoń (136 głosów), Jacek Krywult (89 głosów), Jarosław Hess (71 głosów), Bronisław Foltyn (66 głosów), Przemysław Koperski (24 głosy), Jerzy Jachnik (13 głosów).

wybory ankieta
Kto nowym prezydentem miasta? · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.