bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3462

16-latek miał przy sobie narkotyki, a w domu nielegalną amunicję

Do sądu rodzinnego trafi wkrótce sprawa 16-latka, u którego policjanci odnaleźli środki odurzające oraz nielegalną amunicję. Nieletni sprawca został zatrzymany przez mundurowych z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji.

Wieczorem w Bielsku-Białej na ul. Mostowej policjanci zauważyli nastolatka, który na ich widok wyraźnie starał się uniknąć kontroli. W czasie legitymowania młody mężczyzna zachowywał się wyjątkowo nerwowo. Jak się szybko okazało nie bez powodu, bo mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Dodatkowo, w czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, do których miał on dostęp, policjanci odnaleźli dwie sztuki nielegalnej amunicji.

16-latek trafił do policyjnej izby dziecka, a nazajutrz został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym. Sąd może udzielić mu upomnienia, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec o umieszczeniu w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.

BM / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.