bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3966

Reorganizacja ruchu w Mikuszowicach? MZD prosi o opinie

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi konsultacje społeczne ws. zmiany organizacji ruchu trzech ulic w dzielnicy Mikuszkowice Krakowskie. Na ulicy Rolnej, Sportowej i Kosmicznej planowane jest wprowadzenie strefy zamieszkania.

ulica sportowa
Ulica Sportowa · fot. google.com


W związku z zgłaszanymi sygnałami przez mieszkańców, jak i innych uczestników ruchu o przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierowców, przewidziano zmianę w organizacji ruchu polegającą na objęciu ulic strefą zamieszkania.

Pozwoli to na wprowadzenie równorzędnych skrzyżowań, co będzie stanowić element uspokojenia ruchu, i co najważniejsze odda pierwszeństwo pieszym (niczym obecnie niechronionych uczestnikom ruchu), a także wykluczy postój w pasie drogowym. Temat ten został omówiony na Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która pozytywnie odniosła się do przedmiotowego rozwiązania.

W związku z tym, że przedmiotowa zmiana w organizacji ruchu jest zasadnicza, istotna jest opinia uczestników ruchu drogowego ulic miasta Bielska-Białej, w tym analizowanych ulic. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg zwraca się z prośbą o wyrażenie opinii w sprawie objęcia w/w ulic strefa zamieszkania.

Na pisemne opinie MZD oczekuje do dnia 5 lutego bieżącego roku pod adresem siedziby Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej przy ul. Grażyńskiego 10, 43-300 Bielsko-Biała, bądź w formie elektronicznej na adres: sekretariat@mzd.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.