Wiadomości
- 11 stycznia 2018
- wyświetleń: 6017
Przemysław Drabek: władze powinny przeprosić mieszkańców za zamęt
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i zarazem przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości na briefingu prasowym skrytykował nadzór miasta nad Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalem Miejskim. Przemysław Drabek uważa, że prezydent powinien przeprosić bielszczan za zamęt, który wytworzył się wokół izby przyjęć Szpitala Miejskiego.
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zaznaczył, że dopiero po zwołaniu posiedzenia Komisji Zdrowia, o którą wnioskował już w grudniu, prezydent podjął działania skutkujące tym, że izba przyjęć BCO - SM ma funkcjonować tak jak dotychczas.
- Priorytetem władzy samorządowej musi być zapewnienie dobrego i pełnego dostępu do opieki zdrowotnej wszystkich mieszkańców. Z przykrością stwierdzam, że zamęt i błędna komunikacja, doprowadziły do pewnego rodzaju niepokoju mieszkańców. Uważam, że władze miasta Bielska-Białej niewłaściwie pełnią nadzór nad jednostkami podległymi i powinny przeprosić mieszkańców za wprowadzenie tego niepokoju - mówił Przemysław Drabek.
Uważam, że władze miasta Bielska-Białej niewłaściwie pełnią nadzór nad jednostkami podległymi i powinny przeprosić mieszkańców za wprowadzenie tego niepokoju
Przemysław Drabekwiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
Szef klubu radnych PiS potwierdził, że na dzień dzisiejszy izba przyjęć działa. Przemysław Drabek zaznaczył, że w związku z wypowiadanymi klauzulami opt-out, dyrektor może mieć problemy z zapewnieniem kadry na izbę przyjęć. - Jest to jednak zadanie dyrektora, który ma 166 lekarzy, żeby zabezpieczyć izbę przyjęć w pełnym zakresie - dodał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.
Przemysław Drabek uważa, że należy się zastanowić nad ewentualnym rozdzieleniem Beskidzkiego Centrum Onkologii i Szpitala Miejskiego. - Mam ważenie, że kosztem rozwoju części onkologicznej, zapominamy o tym, że dla nas mieszkańców Bielska-Białej bardzo istotnym elementem zabezpieczenia zdrowotnego jest Szpital Miejski. Jeżeli połączyliśmy te dwie jednostki, to trzeba zastanowić się nad powrotem do sytuacji poprzedniej - mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Według radnego po rozłączeniu placówek, Szpital Miejski mógłby połączyć się ze Szpitalem Pediatrycznym.
- To wszystko są decyzję organów tworzących, czyli starosty, prezydenta, marszałka. Uważam, że prezydent, jako gospodarz Bielska-Białej, powinien być liderem w tym zakresie, powinien próbować rozmawiać i przedstawiać alternatywne rozwiązania - zakończył Przemysław Drabek.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.