bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3187

Zebrano prawie tonę żywności dla kombatantów z Kresów Wschodnich

Sukcesem zakończyła się tegoroczna akcja "Rodacy Bohaterom", którą w Bielsku-Białej zorganizowało Stowarzyszenie Aktywnych Polaków. Zebrano blisko tonę artykułów żywnościowych, które trafią do polskich kombatantów mieszkających na Kresach.

Zebrano prawie tonę żywności dla kombatantów z Kresów Wschodnich · fot. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków


Celem akcji "Rodacy Bohaterom" jest pomoc i pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a przez szereg różnych zdarzeń pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Obecnie są zapomniani, często żyją w biedzie i osamotnieniu.

W całej Polsce zbierano dary dla kombatantów, które zostaną przetransportowane do domów kombatantów, polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych, rodzin i osób wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi a także Mołdawii.

Zebrano prawie tonę żywności dla kombatantów z Kresów Wschodnich
Zebrano prawie tonę żywności dla kombatantów z Kresów Wschodnich · fot. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków


W Bielsku-Białej po raz kolejny organizatorem akcji było Stowarzyszenie Aktywnych Polaków. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 500 kg artykułów. W tym roku liczba ta wzrosła do 900 kilogramów!

- Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim z Państwa, którzy przyczynili się do tak fantastycznego wyniku zbiórki w edycji 2017/2018 - szkołom, kibicom, instytucjom, osobom prywatnym. W szczególny sposób dziękujemy Radio Anioł Beskidów - za nagłośnienie akcji na falach radiowych oraz za to, że również udostępnili miejsce do przynoszenia paczek i przyczynili się do ogromnego sukcesu bieżącej edycji zbiórki, oraz Stowarzyszenie Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego za odbiór paczek z naszego terenu - informuje stowarzyszenie na swojej stronie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.