bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 11738

[ZDJĘCIA] Pieszy potrącony na przejściu na oczach policjantów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z dziennikarzami Bielskich Dróg i Radia Bielsko po raz kolejny udali się na akcję profilaktyczną. Na ich oczach doszło do dramatycznego zdarzenia. Kiedy radiowóz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić przechodzącego mężczyznę, jadący z przeciwka samochód z dużą prędkością w niego uderzył. 47-latek w poważnym stanie trafił do szpitala.

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Liściastą - 8.01.2018 · fot. Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło około godziny 17.00 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Liściastą. Warunki były niesprzyjające - na drodze było ślisko, a widoczność ograniczała padająca mżawka. Radiowóz zatrzymał się, by przepuścić przechodzącego mężczyznę.

- Mężczyzna poruszał się z prawej strony względem radiowozu, którym jechaliśmy. Gdy pieszy spokojnym krokiem dociera do połowy przejścia, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, co się za moment wydarzy, ale nie możemy tego zatrzymać - relacjonuje portal Bielskie Drogi. - Kierowca jadący z przeciwka nawet nie zwolnił. Z pełną prędkością uderza w człowieka, który właśnie przekracza jezdnię.

Policjanci natychmiast udzielili pomocy poszkodowanemu. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. 47-letni pieszy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. urazem głowy. Kierowca Renault Clio, który spowodował wypadek, stracił prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku grozi mu do 3 lat więzienia.

BM / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj