bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2018
  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4227

Himalaista opowie o bezpieczeństwie w górach i łączności kryzysowej

Za nami:

W czwartek, 11 stycznia himalaista Jacek Teler, uczestnik zimowej wyprawy na K2 opowie o swoich górskich doświadczeniach, a także o bezpieczeństwie w górach i łączności kryzysowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Pod Dębowcem. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Inspirujące spotkania". - Ideą cyklu spotkań będzie umożliwienie młodzieży poznania ciekawych ludzi, którzy mogą zainspirować i zachęcić do wartościowego wykorzystania wolnego czasu z dala od laptopów, smartfonów i tabletów - tłumaczą organizatorzy.

W programie czwartkowego spotkania m.in. prelekcja Jacka Telera, której tematem będzie wyprawa zimowa na Nanga Parbat 8126 m n.p.m. (Pakistan). Himalaista opowie m.in. o łączności radiowej w wysokich górach i bezpieczeństwie w górach. Nawiąże także do zimowej wyprawy 2018 na K2 z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Podczas spotkania przybliżone zostaną także szczegóły wyprawy Stowarzyszenia "Nadajesz to poznajesz" wraz z SP9KAT DX Team oraz Krakowską Grupą Ekspedycji Radiowych do Kirgistanu - Tien Szan 2018. Przedstawiony zostanie także film "Amatorskie Radio jako pasja na miarę 21 wieku".

Ponadto uczestnikom przedstawiona zostanie działalność Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej oraz plany na kolejne lata, m.in. organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej przyznanych przez International Amateur Radio Union w 2022 roku Bielsku-Białej. W programie przewidziano również dyskusję oraz poczęstunek w postaci beskidzkiego swojskiego jadła dla wszystkich obecnych, a także konkursy z nagrodami.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem: sp9ete@gmail.com. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie "Nadajesz to poznajesz", Beskidzki Radioklub SP9KAT oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Himalaista opowie o bezpieczeństwie w górach i łąc

BM / bielsko.info
źródło: BBOSiR Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.