bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6130

[WIDEO] Projekt Bezpieczne Miasto - kierowcy MZK już się szkolą

„Bezpieczne Miasto” to zdaniem fachowców, jeden z najlepszych w sieci materiałów profilaktycznych dotyczących zachowania w kryzysowej sytuacji związanej z atakiem terrorystycznym.

Z roku na rok zagrożenie terroryzmem w naszym kraju wzrasta. Zagrożenie może czyhać w każdym miejscu na świecie i niekoniecznie musi być to potężna europejska aglomeracja. 9 maja 2016 roku doszło do podłożenia bomby w autobusie miejskim we Wrocławiu. Substancja, która spowodowała wybuch, znajdowała się w metalowym pojemniku o pojemności ok. 3 litrów. W pojemniku były także metalowe śruby i wkręty, które miały spotęgować siłę wybuchu i ranić jak największą liczbę ofiar. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy autobusu udało się uniknąć tragedii. Sprawa został namierzony przez służby i trafił przed oblicze sądu, który skazał go na 20 lat pozbawienia wolności.

Jak udało się nam ustalić, kierowcy autobusów MZK w Bielsku-Białej przechodzą szkolenia na ewentualność podobnych przypadków i innych zagrożeń związanych z atakami o charakterze terrorystycznym. Wszystkie służby związane z bezpieczeństwem mieszkańców na bieżąco trenują różne kryzysowe sytuacje i nawet do z pozoru błahych zgłoszeń, podchodzą ze zdwojoną uwagą. O przypadku skoordynowanej akcji służb związanej z potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym, pisaliśmy niedawno w artykule: wiadomosci.bielsko.info/15111-tajemnicza-przesylka-z-buteleczka-postawila-na-nogi-wszystkie-sluzby - to na szczęście okazał się fałszywy alarm.

Projekt „Bezpieczne Miasto” zrealizowany na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin. Warto obejrzeć i zaznajomić się z procedurami na wypadek ewentualnego ataku terrorystycznego. Miejmy nadzieję, że nikomu z nas, nigdy ta wiedza się nie przyda.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.