bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1779

Areszt dla nożownika, który zaatakował policjantów

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 28-letni bielszczanin, który w czasie interwencji zaatakował policjantów nożem. Decyzję tę podjął bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

nożownik
Zatrzymany przez policjantów 28-letni bielszczanin · fot. KMP Bielsko-Biała


W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym, nietrzeźwym mężczyźnie z nożem w ręku. Sprawca szedł ul. Cieszyńską w kierunku ul. Michałowicza. Policjanci z komisariatu II podjęli interwencję wobec awanturnika, który na widok umundurowanych stróżów prawa zachowywał się agresywnie. W pewnym momencie rzucił w kierunku policjantów nożem.

Na szczęście obaj wykazali się dużym refleksem i zdążyli w porę odskoczyć, unikając zranienia. Napastnik został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule "[ZDJĘCIA] Z nożem na interweniujących policjantów".

Nazajutrz zatrzymany usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów. Został doprowadzony do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.