bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2018
  • 16 stycznia 2018
  • wyświetleń: 16604

[WIDEO, ZDJĘCIA] 26. Finał WOŚP w Bielsku-Białej. Zebrano 401 tys. zł!

W niedzielę, 14 stycznia odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na bielskim rynku. Zbiórka organizowana była "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Bielski sztab ustanowił nowy rekord - zebrano 401 tys. złotych!

26. Finał WOŚP w Bielsku-Białej - 14.01.2018 · fot. BM / bielsko.info


W poniedziałek bielski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od lat tworzy Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała, podsumował wynik zbiórki pieniędzy. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem udało się pobić rekord. W stolicy Podbeskidzia oraz okolicznych miejscowościach zebrano 401 tys. złotych! W poprzednim roku udało się zebrać 350 tys zł.

Na ulicach Bielska-Białej kwestowało ponad 300 wolontariuszy, którzy w zamian za „wrzutę” do puszki rozdawali znane wszystkim czerwone serduszka. Wolontariuszy można było znaleźć także na górskich szlakach.

Wolontariuszy będzie można znaleźć także na górski
Wolontariuszy będzie można znaleźć także na górskich szlakach · fot. www.facebook.com/szlakminaszegozycia


Podczas 26. Finału WOŚP na bielskim rynku zagrali: Holyguns, Rustcage, Silver, Not to say, Anna Mysłajek, GOORAL oraz Rocker Soul. Organizatorem było Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny. O 20.00 rozbłysło tradycyjne „światełko do nieba”.

Loading...


Loading...


Ponadto od godziny 10.00 do 20.00 w centrum handlowym Gemini Park odbywały się ciekawe wydarzenia: dla dzieciaków wystąpił Claun Cyrulik, który zaprezentował sztukę modelowania balonów oraz zaczaruje i osłodził watą cukrową ten wyjątkowy dzień. W ramach edukacji i świadomości Grupa Małego Ratownika - Stowarzyszenie Ratownicze „RESCUE” prowadziła naukę i pokazy pierwszej pomocy, a także pomiary ciśnienia. 70. Harcerska Drużyna Artystyczna „Wiolinki” poprowadziła zabawy oraz gry dla dzieci, a także zaprezentowała występy artystyczne, w których przedstawiła harcerskie piosenki i tańce. Zaplanowano także inscenizację przedstawienia „Czerwony Kapturek”, przygotowaną przez Teatr Granda. Dodatkowo dla wszystkich dzieci przygotowano, ulubione i zawsze wyczekiwane malowanie buziek.

Uczniowie Bielskiego Plastyka przekazali „Krzesła dla WOŚP”
Uczniowie Bielskiego Plastyka przekazali „Krzesła dla WOŚP” · fot. Fundacja Arka


Do wydarzeń przyłączyła się również Galeria Sfera. O godzinie 15.00 odbyła się tam Wielka Licytacja Pięknych Krzeseł. Trafiło na nią 19 krzeseł pomalowanych przez uczniów bielskiego Plastyka. Swoje 2 krzesła z motywami swoich obrazów zaprojektowała także Anna Magdziarz,

Organizatorem Finału WOŚP w Bielsku-Białej była Grupa Ratownictwa PCK.

ab, BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.