Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2012
  • wyświetleń: 8026

Gimnazjum 15 w nowym budynku

25 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej. Ceremonię otwarcia szkoły poprzedziła Msza św., podczas której poświęcony został sztandar szkoły.

Gimnazjum nr 15 powstało po reformie oświaty w 1999 r. i do tej pory dzieliło budynek ze Szkołą Podstawową nr 32. Problemy lokalowe doskwierały obu placówkom. Budowa nowoczesnego obiektu rozpoczęła się w lipcu 2010 r., prace zakończono w październiku 2011 r.

Na parterze znajdują się: sala gimnastyczna z zapleczem, aula, świetlica, biblioteka, szatnia, archiwum, kotłownia oraz sanitariaty. Na piętrze usytuowane są 4 sale lekcyjne: pracownia z zapleczem, pokój nauczycielski z zapleczem, pokój pedagoga, sekretariat, gabinet dyrektora. Natomiast na II piętrze znalazło się miejsce dla 6 sal lekcyjnych, dwóch pracowni z zapleczem i sanitariatów.

Gimnazjum nr 15 w nowym budynku · fot. UM Bielsko-Biała


Obecnie w gimnazjum uczy się 216 uczniów w 9 oddziałach. Zatrudnionych jest 28 nauczycieli. Uczniowie oprócz języka angielskiego mają do wyboru naukę dwóch jnnych języków: j. rosyjskiego i j. niemieckiego. Prawdziwą atrakcją jest kompleks sportowy. Sala gimnastyczna, na której znajduje się pełnowymiarowe boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej halowej daje ogromne możliwości rozwoju sportowego uczniów. Kompleks sportowy na zewnątrz to: boisko, bieżnia i zeskok z rozbiegiem do skoku w dal. 1 września 2011 roku w gimnazjum uruchomiono pilotażową klasę sportową ukierunkowaną na lekkoatletykę. Jedna klasa pierwsza realizuje 6 godzinny tygodniowy cykl zajęć z wychowania fizycznego .

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.