Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3439

Bielscy policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących

Bielscy policjanci w piątek o godzinie 6.00 zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i narkotyki". W akcji wzięło udział ponad 40 policjantów, którzy skontrolowali prawie 2,5 tysiąca kierujących.

alkomat
fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. W działaniach wzięło udział ponad 40 policjantów, w szczególności z drogówki, którzy skontrolowali prawie 2,5 tysiąca kierowców. Niestety, 7 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, a 1 złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni kierujący BMW, który miał w organizmie prawie 1,9 promila alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali go w czwartek rano na ulicy Poligonowej w Bielsku-Białej.

W najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych, wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.