bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2012
  • 30 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2164

Chcą pomóc psom na Ukrainie

W dniach od 25 stycznia do 3 lutego w Galerii na Wzgórzu w Bielsku-Białej Vege Inicjatywa organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla ukraińskich zwierząt przebywających w schronisku Pani Asi Sierpińskiej! Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej zbiórki Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Przygotowania do Euro 2012 wrą - zarówno w Polsce, jak i w krajach współorganizujących to wydarzenie. Na Ukrainie przybrały one wyjątkowo okrutny wymiar: z uwagi na ogromną ilość bezdomnych psów, wałęsających się po ulicach wsi i miast w rezultacie nieudolnego systemu opieki nad zwierzętami bezpańskimi,

Ukraińskie psy są masowo wyłapywane i uśmiercane, a następnie spalane. Niektóre z nich żywcem - przy takiej ilości zwierząt nikt nie kwapi się, by śmiertelny zastrzyk był skuteczny.

Cytując Vivę!, głównego organizatora akcji "STOP mordowaniu psów na Ukrainie": "organizacja EURO 2012 stała się dla władz Ukrainy pretekstem od masowej eksterminacji bezdomnych zwierząt mieszkających na ulicach miast. W tym celu w Lisicziansku zakupiono m.in. mobilne krematorium, za pomocą którego, w teorii utylizuje się zabite zwierzęta, w praktyce wrzuca się żywe, czasami tylko ogłuszone lub znieczulone środkami farmakologicznymi.

W Kijowie i innych miastach do eksterminacji stosuje się truciznę, powodującą długie i bolesne konanie zwierząt. Oficjalnie grzebie się psy w masowych grobach, nazywając to “metodą mineralizacji gleby”. Przedstawiciele organizacji broniących praw zwierząt na Ukrainie donoszą, że proceder, na który przeznaczane są ogromne środki finansowe, jest mocno skorumpowany - większość środków przeznaczanych na ten cel jest rozkradanych, co powoduje uśmiercanie zwierząt bez zachowania jakichkolwiek procedur, po najniższych kosztach."

Akcja ma na celu zarówno realną pomoc tym ukraińskim psom, które znalazły schronienie u Pani Asi Sierpińskiej, w jednym z nielicznych schronisk, w których nie uśmierca się zwierząt, jak również zwrócenie uwagi opinii publicznej na ten bestialski proceder, któremu przyświeca idea Euro 2012!

Do Galerii na Wzgórzu w Bielsku-Białej można przynosić: suchą i mokrą karmę w nieuszkodzonych opakowaniach, transportery dla zwierząt, duże miski metalowe, odzież roboczą, wiadra, miski, łopaty, siekiery, grabie, sprzęt medyczny (instrumenty chirurgiczne do sterylizacji, statyw do kroplówki, lampy bakteriobójcze, rentgen).

Dary można przynosić w godz. 12.00-18.00, dzwoniąc na domofon przy bramie Galerii, przy ul. Wzgórze 4, a po godzinie 18.00 w pubie Galerii lub umawiając się telefonicznie-33 812 27 05.

adv / bielsko.info
źródło: Vege Inicjatywa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.