Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 grudnia 2017
  • 10 grudnia 2017
  • wyświetleń: 12941

[WIZUALIZACJE] Rozpoczyna się budowa nowego browaru w regionie

6 grudnia rozpocznie się budowa nowego browaru w regionie. W gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca powstanie siedziba Browaru Pinta.

Wizualizacja Browaru Pinta · fot. Baza Architekci


Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PB Inbud Bielsko z Bielska-Białej. Znacznie wzrosły jednak koszty inwestycji, bo zamiast planowanych wstępnie 12 mln zł będzie to 21 mln. zł. Zakończenie budowy planowane jest na przełom sierpnia i września 2018 roku, a warzenie piwa ma zacząć się trzy miesiące później.

- Zwycięzca zdobył najwięcej punktów za ofertę, w której oprócz ceny braliśmy pod uwagę termin realizacji i okres gwarancji - mówi Ziemowit Fałat, główny piwowar i współwłaściciel Browaru PINTA. - Wygrała lokalna firma o bardzo dobrej reputacji, wykonawca wielu obiektów przemysłowych w konstrukcji stalowej, obecna na rynku budowlanym od ponad 35 lat - dodaje.

Wizualizacja Browaru Pinta
Wizualizacja Browaru Pinta · fot. Baza Architekci


W drugim etapie, który planowany jest na lata 2019-2020, powstanie taproom (firmowy pub) wraz z infrastrukturą dla odwiedzających browar oraz będzie dokończona charakterystyczna elewacja z kontenerów. Wzrosnąć mają też możliwości produkcyjne powstającego browaru. Planowane pierwotnie na 15 tys. hl mają od razu wynosić 20 tys. hl rocznie.

Po rozpoczęciu warzenia piwa, Pinta ma zatrudniać około 30 osób.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.